Latest Shouts In The Shoutbox -- View The Shoutbox · Rules -  
Sorry, guests cant view the shoutbox!

[ Smilies | BBCodes ]

behind the mask
Pages: (5) 1 2 3 ... Last » ( Go to first unread post )
Add Reply  
New Topic  Start Poll  

> :: congratulations
by val ★ The Nonchalants
posted on Dec 30 2017, 10:53 PM

Noua casa pe care o cumparase de curand pe numele lui si al primei lui sotii arata mai ceva ca in filme. Casa avea in total un numar de cinci dormitoare, sala de cinema, ala de fitness, o baie pentru fiecare camera si doua bucatarii - Tiger nu se zgarcise deloc.

Era in jurul orei 19 cand aproape toti membrii familiei Kingston dar si celei din care fata facea parte se adunasera pentru cina in noua lor casa. "Un toast. Pentru toate afacerile noastre" zise Tiger, stand in capul mesei, imbracat la costum, ridicand paharul cu unul dintre cele mai scumpe vinuri in aer.

posted on Dec 30 2017, 10:58 PM
    Sophia nu era tare incantata de situatie, mai ales ca parintii ei o obligasera sa faca asta. Nici chestiile materiale nu o incurajau, pentru ca mereu avuse ce isi dorise. Insa aprecia ca Tiger se straduise totusi, desi nu il agreea in mod constant. Era imbracata intr-o rochie rosie de matase, care ii se potrivea perfect. Inchina si ea odata cu Tiger, insa ramase tacuta pe parcursul cinei.
    -Si ce planuri aveti voi? Intreba mama Sophiei curioasa.

❤ ❤ ❤

user posted image.user posted image
by val ★ The Nonchalants
posted on Dec 30 2017, 11:09 PM

Pfta zgomotos in sinea sa, mutandu-si privirea spre Sophia, asteptand parca un raspuns de la ea cum intrebarea mamei il cam inchise. Cei doi nu stabilisera nimic, ba chiar Tiger plecase intr-un club si venise foarte tarziu acasa chiar in ziua logodnei, aceasta fiind cam a doua oara cand petreceau mai mult timp impreuna. "credeam ca i-ai spus deja" zise spre fata, asta fiind un strigat de ajutor.
posted on Dec 30 2017, 11:12 PM
    Sophia ofta lung, dar in sinea ei. Nu voia sa o supere pe mama ei, caci oricum era deja bagata in logodna asta si nu prea mai avea ce sa faca ca sa fie impotriva, desi Tiger trebuia sa se astepte la unele razvratiri din partea ei.
    -Uhm...cred ca vom pleca pe undeva weekendul urmator, deocamdata stam sa mai aranjam pe acasa. Nu? Forta raspunsul uitandu-se la Tiger fix, ca apoi sa incepe sa manance cu restul.

❤ ❤ ❤

by val ★ The Nonchalants
posted on Dec 30 2017, 11:21 PM

Rasufla usurat in sinea sa, gandindu-se ca fusese o miscare desteapta sa o lase pe ea sa raspunda cum el sigur ar fi spus vreo minciuna care mai incolo l-ar fi dat de gol. "Da. Plus ca Soph inca mai are lucruri de pus in dressing" casa avea de asemenea si un dressing imens, ce arata ca un magazin intreg Victoria's Secret.
Lua o gura din farfuria sa, privind pentru cateva momente in gol, gandindu-se la ce ar mai putea spune pentru a nu face toata atmosfera ciudata. "Deci? Ce parere aveti despre casa?" intreba catre familia fetei.
posted on Dec 30 2017, 11:25 PM
    Soph? Cand auzi apelativul, ii venea sa rada in sinea ei. Nu se cunosteau decat de doua saptamani si el isi permitea sa ii strige apelativul. Insa o lasa asa, altfel se dadea de gol mai tare.
    -Ne place, mult. Mai lipsesc nepotii, Adauga mama ei si Sophia aproape se ineca cand auzi, ea se gandea deja la copii?!
    -Nepotii mai incolo, inca ne ia ceva sa ne obisnuim unul cu altul. Pe asta o arunca direct, incat ea nici nu dormea cu el in pat, cum putea sa doarma cu un strain?
    -Cel mai bine ar fi sa ne lasati o perioada. Se ridica si se scuza, deja situatia devenea aiurea pentru ea. O lua pe scari catre camera unde statea ea.

❤ ❤ ❤

by val ★ The Nonchalants
posted on Dec 30 2017, 11:46 PM

Incepu sa rada, mai ales de reactia pe care Sophia o avuse. Nu avea nici el planuri pentru un copil sau mai multi, stiind ca era mult prea imprastiat uneori pentru a avea un copil. "Putem exersa pentru nepoti insa deocamdata nu ii putem face" zise mai in gluma mai in serios, dandu-si ochii peste cap in sinea lui cand vazuse reactia ei, care lui i-se parea exagerata.

"Stiti ca e ceva mai sensibila.." se scuza intr-un fel sau altul pentru reactia fetei iar mai apoi, dupa ce terminara de mancat ii conduse pe toti spre iesire. Oricum deja toata lumea se simtea putin aiurea iar el nu stia cum sa faca fata in momente ca acelea si cum sa se controleze - sa nu uitam ca avea probleme cu nervii.

posted on Dec 30 2017, 11:50 PM
    Musafirii plecasera intr-un final, parintii ei deja renuntand sa se mai enerveze pe ea in astfel de situatii. Ea deja facu un dus si se schimba in pijamalele ei din matase, pantaloni scurti cu maieu si cobora jos, Tiger fiind inca acolo. Isi lasa parul desprins, desi era inca aranjata de la cina.
    -Nu te-au interogat chiar asa tare din cate vad, in ideea ca parintii ei puteau fi niste devoratori enervanti cu atatea intrebari, doar ca sa stie ca fata lor facea cum zic ei.

❤ ❤ ❤

by val ★ The Nonchalants
posted on Dec 30 2017, 11:54 PM

Imediat ce scapa de familia fetei si de ceilalti invitati din partea sa, se duse direct in bucatarie unde isi turna un pahar plin cu vin, pe care il dadu peste cap exact ca pe un shot, turnandu-si inca unul mai apoi. Tiger era obisnuit cu bautura si nu il afecta atat de usor, insa voia sa fie afectat, asta ca sa nu isi verse nervii pe fata. "Da. E frumos sa pleci si sa ma lasi acolo" spuse ironic indata ce termina ea de vorbit, luand o gura zdravana din al doilea pahar, sprijinindu-se de unul dintre dulapurile din bucatarie.
posted on Dec 30 2017, 11:57 PM
    Incepu sa rada ironic.
    -Imi pare rau. Nu ii mai suport de ceva vreme, nu avea nimic cu parintii lui, dar deja ea era bagata in atatea probleme cu a ei, incat nu mai tinuse cont de ceilalti din jur.
    -Bei de nervi? Great, nu cred ca imi putea gasi tata un partener mai ideal, pufni scurt si o lua spre living, catre dulapul unde se aflau dulciurile, avea pofta de ciocolata.

❤ ❤ ❤

by val ★ The Nonchalants
posted on Dec 31 2017, 12:10 AM

Intelegea ca nu ii suporta dar nici nu ii convenea ca il lasase sa se descurce cu ei de unul singur. ”ar trebui sa imi multumesti ca beau” bautura il mai linistea, iar daca nu avea sa bea in preajma ei sigur avea sa o loveasca sau sa o sperie prea tare din moment ce reusea sa il enerveze atat de usor. ”credeam ca iti numeri caloriile” o lua putin la misto ca era instructor de fitness.
posted on Dec 31 2017, 12:15 AM
    Sophia avea sa il scoata din sarite la un moment dat, asta era sigur. Isi lua batonul proteic si traversa livingul pana ajunse inapoi in bucatarie langa el.
    -De ce, Kingston? Te deranjeaza daca pun centimetrii in plus? Ii lua mana si i-o puse pe fundul ei, strangand usor cat sa simta.Simti? Astea sunt caloriile, o spuse ironic si se cocota pe blatul de la bucatarie mancandu-si batonul.
    -Altfel ce? Daca nu bei ma lovesti? Ajunse de data asta in fata lui privindu-l fix.

❤ ❤ ❤

by val ★ The Nonchalants
posted on Dec 31 2017, 12:25 AM

faptul ca ii lua mana si i-o puse pe fundul ei nu il supara de loc, ci din contra. ”nu ma provoca” in momentul acela ar fi batut-o, doar ca in mai multe feluri.. si mai multe pozitii. ”doar ce am cumparat casa, nu ma face sa o distrug” avea obiceiul prost de a arunca pur si simplu cu orice ii venea la indemana cand era nervos iar cum fata doar ce venise in fata lui, nu dura mult pana sa o ia deodata pe sus si sa mearga spre living cu ea, asigurandu-se ca pe drum sa o bata de cateva ori la fundulet.
posted on Dec 31 2017, 12:28 AM
    - Distrugi banii tai, nu ai mei. Ridica usor din umeri, nu ea ceruse sa ii fie luata o casa asa mare si cu atatea chestii prin ea. Da, ii placeau, dar cum mereu avea ce isi dorea, asta era doar un moft indeplinit de catre altcineva.
    Se simti doar luata pe sus brusc si incerca sa riposteze, mai ales cand el ii atinse fundul de mai multe ori, stiind deja ce avea sa urmeze.
    -Nu! Inceteaza, pe bune. Il dadu cumva la o parte, caci era baut si nu suporta mirosul de bautura in sensul acela.Serios, Tiger. Inceteaza cu prostiile, esti baut.

❤ ❤ ❤

by val ★ The Nonchalants
posted on Dec 31 2017, 12:34 AM

Incepu sa rada ”sunt banii nostrii cum erau logoditi acum tot ce detineau avea sa fie si a celuilalt, acesta fiind principalul movit pentru care fusesera logoditi - pentru a uni cumva averile ambilor parti.

nu ii lua mult fetei sa scape de el dar nu se lasa si o lua dinnou pe sus, doar ca mai apoi sa o tranteasca pe canapeaua imensa de piele din living. ”imi place sa arunc cu diverse cand sunt nervos, just so you know”.

posted on Dec 31 2017, 12:37 AM
    Nici nu mai auzi replica cu banii, deoarece o trantise pe canapea si cum mobila era chiar langa, se lovi la ceafa. Simti doar o durere surda, incat se enerva si ii dadura lacrimile. Se ridica de acolo, tinandu-si mana la ceafa si trecu pe langa el fara sa il mai atinga.
    -Sa nu te mai atingi de mine, ai inteles? Facu doi pasi departe de el si apoi se intoarse.
    -Ca sa stii si tu, o viitoare sotie se respecta de catre barbat. Pleca din living si urca scarile catre baie.

❤ ❤ ❤

by val ★ The Nonchalants
posted on Dec 31 2017, 12:46 AM

Nu se gandi ca avea sa se intample asta dar il calma oarecum? Da, se simtea putin rau ca o daduse cu capul de marginea canapelei fara sa vrea dar se bucura ca nu mai trancanea si ca isi luase revansa - chiar daca era intr-un mod dureros. Sa nu uitam, se simtea totusi rau deci merse dupa ea si o lua dinnou pe sus, de data asta doar pentru a o aseza frumos pe patul confortabil din dormitorul principal. ”you need something?” zise cu o fata de mielusel.
posted on Dec 31 2017, 12:49 AM
    Nici nu mai protesta, oricum nu avea sa castige, el cu forta lui sigur ar fi facut-o tablou daca chiar voia. Apuca doar sa isi ia din baie sa isi puna o compresa rece la ceafa.
    -Tiger, nu merge asa, ok? Nu ma poti lovi si apoi sa te comporti ca si cum nu ar fi nimic. Imi pare rau, nu sunt una din aventurile tale. Il privi fix, nu voia sa fie tratata ca o oarecare, pana la urma se casatoreau si desi ea nu il agreea 100%, cumva trebuiau sa ajunga la un compromis.
    -Vreau o pauza. Rosti si se intinse pe marginea la pat, pe lateral.

❤ ❤ ❤

by val ★ The Nonchalants
posted on Dec 31 2017, 12:55 AM

o pauza? isi dadu ochii peste cap in sinea sa. de parca el vruse sa o loveasca! si acum incepea iar sa ii faca nervi insa, nu dura mult pana se calma, caci isi dadu seama cum avea sa ii faca si el ei nervi. "ok" spuse lasand-o in pace, asezandu-se insa exact langa ea si cum nu era nici un alt sunet pe fundal, ea avea acum sa se bucure doar de zgomotul respiratiei sale - minunat, nu?!
posted on Dec 31 2017, 01:00 AM
    Ziua asta era prea plina pentru ea, incepuse toata agitatia de dimineata si el nu intelegea ca ea pana acum nu avuse aventuri, era obisnuita sa cunoasca un barbat inainte, daramite sa se mai si mute cu el ?!
    -Ok? Atata stii sa zici? Pun pariu ca la fel te descurci si in pat. Se ridica de acolo insa, preventiv, cine stie cum ar fi intrepretat el replica ei.
    -Renunta, Tiger. Chestia asta nu va merge. I-o taie scurt de data asta.

❤ ❤ ❤

1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Topic OptionsPages: (5) 1 2 3 ... Last »
Add Reply  
New Topic  Start Poll